Wandeling Zuidelijk randpark 8 km

Een wandeling door een uitgestrekt  park gelegen tussen de A15 en Rotterdam Zuid.

De afgelopen jaren zijn de verschillende delen van het park tot een geheel gesmeed. De plassen zijn met elkaar verbonden en maken samen deel uit van de Blauwe verbinding die het mogelijk moet maken om met een kano van het Zuiderpark naar de Zuidpolder in Barendrecht te varen.

Het park heeft ook een grote zwemmersplas bij de brasserie Vrijenburg. Deze plas wordt in de zomer intensief gebruikt door de bewoners van Rotterdam-Zuid en Barendrecht. In de omgeving staat aan het water de Pendrechtse molen. De uit 1731 stammende watermolen stond vroeger in de polder Pendrecht en verhuisde in 1993 naar zijn huidige plaats.

Start parkeerplaats Vrijenburg: Vrijenburgweg 2,  2993 CB Barendrecht

Meer lezen over het Zuidelijk Randpark, zie https://www.natuurvereniging-ijsselmonde.nl/zuidelijk-randpark/