Wandeling door Klein Profijt en de Rhoonse grienden (7 km)

Buitendijkse grienden zijn schaars in Nederland. Dat maakt de grienden op het eiland IJsselmonde zo bijzonder.
Hier komen 97 procent van alle getijdegrienden voor!

Wat is het verschil tussen de twee gebieden?
De Rhoonse grienden zijn bijna een modelgriend. Mooie door knotwilgen omzoomde kades, langs de akkers waar de wilgen geteeld worden. De knotwilgen langs deze lanings zien er oud en verweerd uit. Ze zijn begroeid met allerlei planten , varens en mossen.

De grienden van Klein Profijt zal de liefhebber van wildernis en rust aanspreken. Sinds 1965 is Klein Profijt vooral een natuurgebied. De meeste wilgen worden sindsdien niet meer gekapt. Het resultaat is een ware wilgenjungle, vergelijkbaar met het oorspronkelijk voorkomende wilgenvloedbos. De bomen zijn flink doorgeschoten, met daartussen woekerende haagwinde, hop en bitterzoet.

De wandeling start op de parkeerplaats aan het eind van Schenkeldijk te Rhoon.