Donckse Velden

Wandelen op en rond de buitenplaats Het Huys ten Donck  (6.7 km)

De 18e eeuwse buitenplaats Het Huys ten Donck te Ridderkerk is in de omgeving van Rotterdam de enige buitenplaats die compleet  (huis en park) bewaard is gebleven.

Een prachtige wandeling over de buitenplaats en de omringende velden.
De omliggende woonwijken worden op afstand gehouden door de links en rechts flankerende Donckse Velden. Deze voormalige agrarische gronden zijn omgevormd tot natuur en recreatie gebieden. Om het al oude Donckse bos geen concurrentie aan te doen zijn de gebieden heel ruimtelijk ingericht. In vrij korte tijd hebben ze zich tot een afwisselend natuurgebied ontwikkeld. Samen met Overbos en de rivier de Nieuwe Maas vormen ze de ingrediënten voor een prachtige natuurwandeling.

Parkeren aan de Donckselaan nabij ingang Huys ten Donck.
We wandelen ook door het park van Huys ten Donck.
Om het park van Het Huys ten Donck te mogen betreden is een wandelkaart nodig.
De dagkaart kost 1 euro.  Zo komt u aan een wandelkaart.

Meer lezen over de Donckse Velden:
https://www.natuurvereniging-ijsselmonde.nl/de-donckse-velden-zijn-in-3-fasen-aangelegd/