Webinar ‘Plaagradar: meer koolmees, minder processierups’ door Marco van der Niet

plaagradar app

Datum: 28-05-2021

Tijd: 19:30 – 20:30 uur

Aanmelden vanaf : 4 mei, aanmelden via het contactformulier op deze pagina

Sluitingsdatum : 23 mei

De eikenprocessierups: iets wat tot een paar jaar geleden maar een beperkt probleem was, is de afgelopen jaren voor veel Nederlanders uitgegroeid tot een jaarlijkse ergernis. Veel eikenbomen, lekkere warme asfaltpaden en het verdwijnen van veel insecten en andere natuurlijke vijanden zorgen ervoor dat de processierups een geweldig leven heeft in Nederland. De biodiversiteit is afgenomen en de processierups floreert hierbij. Mensen gingen dan ook massaal zelf aan de slag met vallen en zelfs met branders om van het beestje af te komen, gemeenten spoten gif. Dit zette ons als natuurliefhebbers én techneuten aan het denken. Hoe kunnen we de overlast dragelijker maken voor burgers en hoe kunnen we bijdragen aan een natuurlijke aanpak van dit probleem, oftewel het herstel van biodiversiteit?
In 45 minuten nemen we jullie mee in de opmars van de eikenprocessierups. Hoe herken je ze, waar moet je op letten en welke rol technologie kan spelen in een natuurlijke aanpak.

We vertellen dit vanuit de ontwikkeling van onze app Plaagradar en laten je zien hoe je hiermee als burger kunt bijdragen;

We gaan in op wat gemeenten met Plaagradar data kunnen om hun plaagproblematiek op een natuurlijke wijze op te lossen;

Je ontvangt een gratis digitale instructie om meteen het veld in te kunnen;

We zijn ook erg benieuwd welke ideeën jullie hebben vanuit je eigen expertise!

Marco van der Niet is een natuurliefhebber én techneut. Samen met een aantal collega’s heeft Marco de Plaagradar APP ontwikkeld. In deze webinar zal Marco de Plaagradar APP toelichten. Zie ook de website van de Plaagradar APP: https://www.plaagradar.org/