Waarom zien we steeds vaker zo’n strak gemaaid randje langs de bermen?

De grasvelden en bermen worden steeds minder vaak gemaaid. Het ecologisch beheer van grasvelden kan een enorme bijdrage leveren aan de biodiversiteit. Draagvlak voor dit beheer is ook belangrijk. Want er zijn mensen  die een ongemaaide berm maar rommelig vinden.
Een oude hovenierswijsheid luidt:  ‘Als de tuin of border wat achterstallig onderhoud heeft,  maai dan even het gras of knip de heg’. Een strak geschoren gazonnetje of haagje doet wonderen en rest pak je later aan. Zo’n strak gemaaid randje heeft hetzelfde effect. Het ziet er onderhouden uit. De wandelaars krijgen geen natte schoenen of broekrand van het overhangende gras. Ook dient het  een verkeerstechnisch doel. We gebruiken de breedte van het pad beter als er geen obstakel (hoog gras) langs de rand oprijst. Deze simpele ingreep zorgt voor een betere acceptatie van natuurlijker groenbeheer.