Voorjaarsbloeiers in het bos: De Elzen Dordtse Biesbosch

Klimplant Hop in De Elzen

Onder leiding van o.a. natuurgids Johan Baks, tevens coördinator van de plantenwerkgroep van onze natuurvereniging, is er een activiteit gepland door IVN Dordrecht op zaterdag 16 maart aanstaande in De Elzen in de Dordtse Biesbosch. De Elzen is een loofbos temidden van de grienden en drassige polders van de Biesbosch. Het is gelegen op het zuidelijk deel van het eiland van Dordrecht. Dit 180 ha metende gebied is in 1990 als productie- en recreatiebos aangelegd en wordt beheerd door Staatsbosbeheer. Het gebied wordt doorsneden door een aantal watergangen, ook wel ‘Elzen’ genaamd. Het gebied is rijk aan bos- en watervogels en ook aan insecten, zoals libellen en vlinders. Tevens komen er reeën en bevers voor, wat je kunt aflezen aan de vele diersporen.

Nu kunnen we gaan genieten van de wilgenkatjes en van andere vroege bloeiers zoals hazelaar, zwarte els, groot hoefblad, sleedoorn en speenkruid.

Voor deze publieksexcursie hoef je je niet op te geven. Iedereen is welkom.

Datum: 16 maart

Tijdstip: 10.00 uur tot 12.00 uur

Start op de parkeerplaats van cafe de Viersprong, Noorderelsweg 6a, 3329 KH in Dordrecht.