Stinzenplanten op Ockenburg

Geannuleerd.

Plantenwerkgroep: Stinzenplanten op landgoed Ockenburg bij Den Haag. Vertrek vanaf de parkeerplaats bij NME Centrum “de Groene Draak” om 10.00 uur of om 10.50 uur bij de parkeerplaats iets voorbij Monsterseweg 2 Den Haag.

Op het uit 1650 daterende landgoed  Ockenburg staan prachtige oude beuken en lindebomen. Langs de paden staan enorme rododendrons in  paarse, rode en gele kleuren  in volle bloei. Sommige geuren heerlijk. Het is hier heerlijk wandelen. We besluiten nog een kijkje te nemen in het ernaast gelegen Hyacintenbos. De overwegende blauw gekleurde boshyacint steekt prachtig af tegen de stekelvarens. Veel bescheidener is de bloei van het volop vertegenwoordigde lelietje van dalen. Beide planten staan in hele grote groepen Deze stinzenplanten zijn hier ooit aangeplant en hebben zich volop kunnen uitbreiden.