Stinzenplanten ontdekken – Merwesteinpark Dordrecht

Deze activiteit wordt georganiseerd door IVN Dordrecht. Eén van de natuurgidsen is Johan Baks, coördinator van onze plantenwerkgroep. Er is geen maximum aan het aantal deelnemers, dus iedereen kan aanschuiven. Je hoeft je niet aan te melden via onze vereniging.

Zaterdag 6 april wordt afgesproken bij de hoofdingang van het Merwesteinpark aan de Singel in Dordrecht. De wandeling is van 13.00 uur tot 15.00 uur.

Park Merwestein is het oudste stadspark van de stad Dordrecht. Het is gelegen binnen de 19e-eeuwse stadsuitbreiding van Dordrecht en is ontstaan uit een oud landgoed genaamd ‘Merwestein’.

In 1885 werd de Gemeente Dordrecht eigenaar van het landgoed. Het park is oorspronkelijk ontworpen in Engelse Landschapsstijl.

Onder leiding van een aantal IVN natuurgidsen van IVN Dordrecht worden de diverse stinzenplanten bekeken. Een stinzeplant is een plant die specifiek voorkomt in landgoederen, boerenhoven, pastorietuinen en dergelijke. Het gaat veelal om ingevoerde sierplanten.