Rondwandeling tussen Huis te Kinderdijk en de molens (circa 6 km)

Waar nu Huis te Kinderdijk staat zou in 1421, als gevolg van de St. Elisabethvloed, een wiegje met een kind zijn komen aandrijven. Om te voorkomen dat het wiegje zou omslaan sprong de kat heen en weer. Dit detail is terug te zien op het bovendeel van het ornament.

Het Park Huis te Kinderdijk is een overblijfsel van het landgoed bewoond ná 1600 door een rijke redersfamilie. Het 18e eeuwse park bestaat uit een binnenrand van grasland en een buitenrand met lanen en bossen. Verder kleinschalige landschapselementen als watergangen, poelen, gras- en hooilandjes, schapenweide en een ooievaarsnest. Het strekte zich ooit uit tot de molenboezem.
Deze rondwandeling brengt u door dit oer Hollandse landschap.

Startpunt van de wandeling: parkeerplaats: Pijlstoep 2953 CS Alblasserdam (bij het Lammetjeswiel).