Agenda 17 mei: Plantenwerkgroep naar Landtong Rozenburg

Plantenwerkgroep naar Landtong Rozenburg (inventarisatie)
Verzamelen 9 uur bij NME de Groene Draak of 9.45 uur ter plaatse.
Aanmelden bij Reiny: reinbouwer@hetnet.nl. Belangstellenden zijn welkom.

Meer info over de landtong Rozenburg:

Gelderse roos

Bezoek aan de landtong Rozenburg
Tussen het Hartelkanaal en de Nieuwe Waterweg ligt een groot opgespoten terrein dat zich al vele jaren heeft kunnen ontwikkelen tot een ruig natuurgebied. We parkeren bij het grote educatieve centrum (dat op werkdagen slechts op afspraak is te bezichtigen). Hoge en lage gebieden wisselen elkaar af. Op het eerste gezicht wordt de vegetatie kort gehouden door konijnen. Dat betreft vooral de hogere gronden. Bij onze nadering vluchten daar de konijnen met tientallen tegelijk weg. Weer volgen we runderpaadjes die slingerend door het gebied voeren.

Heuvel op en heuvel af, pal langs slikkige strandjes, bukkend onder het struweel door en dwars door wilgenbosjes. Fazanten vliegen met veel geraas voor onze voeten op. De zon laat zich goed voelen. De strak blauwe lucht kleurt de diverse plassen waarin wilgen zich spiegelen. Enkele rechte bomen staan in groepjes maar de meeste bomen en struiken groeien in grillige vormen en staan vooral in lager gelegen gebieden. Pas na enkele kilometers lopen zien de kudde Schotse Hooglanders die het gebied het hele jaar begrazen. Een forse stier staat op en stelt zich manmoedig voor de rustende kudde op. Als we in een bocht om de dieren heen trekken worden ze toch bang en vluchten ze enkele tientallen meters weg om af te wachten wat wij zullen doen. Op de terugweg lopen we langs de Nieuwe waterweg. Op de rivier is er een druk scheepvaartverkeer van en naar de havens van Rotterdam..