Landelijke Natuurwerkdag in het Waalbos

We gaan onderhoudswerkzaamheden uitvoeren in het Waalbos. Van 9.00  tot 13.00 uur. Aanmelden dit ivm koffie, thee en broodjes. Wie komt er helpen?


Zaterdag 4 november landelijke natuurwerkdag in het Waalbos.

Op zaterdag 4 november 2017 wordt door heel Nederland de grootste en gezelligste vrijwilligersactie in het groen georganiseerd! Vrijwilligers geven het landschap dan een onderhoudsbeurt. Ook in Rijsoord kunt u aan de slag.

Help mee aan de bouw van een wilgentunnel en insectenhotel en
aansluitend is het mogelijk gratis een workshop te volgen om een wilgenkrans te maken!

We gaan een wilgentunnel maken met wilgenopschot dat we elders verwijderen.
Ook gaan we het insectenhotel verder vullen met natuurlijke materialen.

Aansluitend aan de werkdag is er een workshop om een wilgenkrans te maken.
Deze start om 13.00 uur tot 14.30 uur en wordt gegeven door Netty Wermeester.
Deelname aan de workshop is gratis voor de natuurwerkers die ’s morgens meewerken.

Anderen mogen ook deelnemen aan de workshop wilgenkrans maken maar betalen €5 euro.
Wel aanmelden via excursies@natuurvereniging-ijsselmonde.nl of via info@onswaalbos.nl.

Meer lezen over het Waalbos: https://www.natuurvereniging-ijsselmonde.nl/10435-2/

Werken in de natuur
Het gaat om lichte zaagwerkzaamheden en het verkleinen van de afkomende takken en dit verplaatsen naar een plek waar een houtril van het materiaal wordt gemaakt. Zo’n houtril vormt een plek voor broedende vogels als roodborst en winterkoning en er komen veel insecten in voor. Ook muizen vinden een plekje in de houtril en soms zelfs een hermelijntje. Veelal worden deze werkzaamheden in verband met bezuinigingen niet meer uitgevoerd en bovendien kunnen we op deze wijze bepalen wat er wel en wat er niet weg gehaald wordt. We zijn op zoek naar mensen die af en toe ook eens mee willen helpen. Heeft u hiervoor belangstelling meld u zich dan aan.