Natuurwerkdagen van Stichting het Waalbos

Vrijwilligers van onze natuurvereniging kunnen terecht bij Stichting het Waalbos voor natuurwerkdagen.

Aanmelden (ivm koffie en broodjes) kun u bij Christa via 0180 – 428 262 of info@onswaalbos.nl.

Verzamelen op parkeerterrein Ross Lovell, naast Waalweg 3 Rijsoord, van 9.00 -13.00 uur.

natuurwerkdag

Werken in de natuur
Het gaat om lichte zaagwerkzaamheden en het verkleinen van de afkomende takken en dit verplaatsen naar een plek waar een houtril van het materiaal wordt gemaakt. Zo’n houtril vormt een plek voor broedende vogels als roodborst en winterkoning en er komen veel insecten in voor. Ook muizen vinden een plekje in de houtril en soms zelfs een hermelijntje. Veelal worden deze werkzaamheden in verband met bezuinigingen niet meer uitgevoerd en bovendien kunnen we op deze wijze bepalen wat er wel en wat er niet weg gehaald wordt. We zijn op zoek naar mensen die af en toe ook eens mee willen helpen. Heeft u hiervoor belangstelling meldt u dan aan.

2023datumdagomschrijving
oktober20vrijdagnatuurwerkdag
november4zaterdagnatuurwerkdag
november18zaterdagnatuurwerkdag
december1vrijdagnatuurwerkdag
december16zaterdagnatuurwerkdag