Natuurexcursie Ridderkerkse griend

Ridderkerkse Griend Foto Aart van Dragt

Op zaterdag 22 oktober  organiseert Natuurvereniging Eiland IJsselmonde een excursie in de Ridderkerkse griend. Natuurgids Aart van Dragt start om 10.00 uur voor restaurant Pegasus, Haven 24, 2984 BR Ridderkerk. Aan de excursie zijn geen kosten verbonden. Opgeven is niet nodig.
Waarschuwing; de paden kunnen erg glibberig en modderig zijn!

De herfst is een prachtig seizoen voor een bezoek aan de griend. Er is geen ander natuurgebied waar het groen in één seizoen zo snel is gegroeid. De rijke voedingsbodem, het altijd aanwezige water maken deze explosieve groei mogelijk.  In een stuk wilgenbos dat al jaren niets gekapt is zijn enkele wilgen omgevallen, ze liggen als mikado stokjes over elkaar heen. Van onder de stammen siepelt al murmelend een modderig stroompje water naar de brede tijkreek. Een windvlaag doet de resterende bladeren even ritselen.  Er hangt een vochtige geur van verrotting. Dit alles in een decor van groene gele en bruine pasteltinten. Een moment van rust. De griendwerkers met hun luidruchtige gereedschappen moeten nog even geduld hebben. Straks in de winter dan zijn zij weer aan de beurt.