Nacht van de Nacht in het Waalbos

In het kader van de landelijke Nacht van de nacht organiseert Stichting Natuurbeheer Waalbos een lezing met een avondwandeling op zaterdag 28 oktober. De Nacht van de nacht wordt jaarlijks georganiseerd op de dag dat de tijd verzet wordt naar wintertijd. In deze nacht wordt de aandacht gevestigd op de grote hoeveelheid licht die er in Nederland is en welk effect dat heeft op de mens en de natuur. Zo kunnen sommige planten niet tegen permanente verlichting en kunnen bomen in de winter hun bladeren langer blijven dragen waardoor ze langer water verliezen door hun bladeren. Licht werkt ook verstorend op de mens. Sinds de komst van elektrisch licht zijn we 1,5 uur minder gaan slapen en hebben omwonenden van kassen last van de gloed boven de kassen. In het donker wordt het hormoon melatonine aangemaakt wat een goede nachtrust bevorderd. Wij roepen hierbij omwonenden van het Waalbos op, hun buitenlampen voor 1 avond uit te doen.

De Nacht van de nacht wordt dit jaar georganiseerd in het bezoekerscentrum de IJsvogel, aan de Waalweg 9a in Rijsoord-Ridderkerk. Vanaf 19.30 uur kunt u hier terecht. Het programma start om 20.00 uur met een inleidend verhaal over nachtdieren in het donker (door Christa Groshart), een verhaal over de sterrenhemel (door Hans Blok, u wel bekend van de stukjes in onze nieuwsbrief), een wandeling door het donkere Waalbos en tot slot kan er bij droog weer naar de sterren worden gekeken met een warm drankje bij de vuurkorf. Rond 23.00 uur eindigt deze avond.

Aanmelden voor deze avond is noodzakelijk. Voor meer informatie kunt u terecht op de website van Ons Waalbos.