Jeugdwerkgroep Barendrecht: braakballen pluizen bij bibliotheek

Braakballen pluizen bij bibliotheek Carnisselande

Uilenbraakballen zijn interessant voor jong en oud. Ze bestaan voor het grootste deel uit haartjes en botjes. Uilen zijn roofvogels, die meestal ’s nachts jagen. Zij hebben een kleine snavel en plukken hun prooi niet zoals andere roofvogels, maar werken hun prooi in zijn geheel naar binnen. Haren, veren, botten en insectendelen die niet verteerbaar zijn, werken zij weer naar buiten: de braakballen. Als je zo’n braakbal vindt en uit elkaar pluist, kun je vrij goed zien, wat de uil op het menu had.. Het hangt een beetje van de soort uil af, maar de meeste uilen eten graag allerlei soorten muizen. Af en toe een vogeltje, zelden een kikker of kever. Van de laatste vind je de rugschildjes terug.

De aangemelde kinderen krijgen ieder een braakbal en gaan als een chirurg gewapend met plastic vorkjes, houten prikkers, pincetten en tandenborstels de botjes tevoorschijn toveren. Dit moet voorzichtig gebeuren, want de botjes zijn breekbaar. Daarna leggen de kinderen de botjes op een blaadje waarop het geraamte van een muis is geprint om zo een zo goed mogelijk beeld te krijgen waar alles in het lichaam van de muis (muizen) gezeten heeft.


A
anvang 22 oktober 14.00 uur en 15.15 uur. Maximaal 2x 10 kinderen. Aanmelden via onderstaand contactformulier.

    Voorkeurstijd

    14:00 - 15:00 volgeboekt
    15:15 - 16:15

    (verplicht)

    [recaptcha]