Hulst en Giraffen

 De Hulst bewijst dat er in het Donckse Bos geen giraffen rondlopen.

In het Donckse bos staan verschillende hulsten. Een vrijstaande hulststruik kan wel 15 – 20 meter hoog worden met een stamomvang van 150 cm. Zo groot zijn ze in het Donckse bos nog niet, maar als we tijdens een excursie bij zo’n boomhoge hulst stilstaan dan vraag ik soms om op de bladeren te letten. Aan de bladeren kunt je zien dat er in het Donckse bos geen giraffen rondlopen, zeg ik dan.

Daarbij wijs ik er op dat de onderste bladeren een stekelige vorm vertonen en de bladeren aan de bovenste takken gewoon een ovale vorm hebben. De verklaring is dat de plant zich alleen onderaan zich tegen vraatzuchtige dieren behoefde te beschermen. Hoger reiken deze dieren niet, dus kan de plant de moeite besparen om hogerop stekels te vormen..

Wie dit verhaaltje eens bij zijn eigen kinderen wil uitproberen moet eerst wel even goed rondkijken want niet elke hulst is op de hoogte de ideeën van Darwin. Aan sommige hulsten is deze evolutie voorbij gegaan.

Voor een bezoek aan het park van Het Huys ten Donck heeft u een wandelkaart nodig:
Zo komt u aan een wandelkaart voor het Donckse Bos.