Excursie ‘Zaden en Vruchten’

Op zondag 18 augustus gaat Johan Baks met ons naar het Munnikepark in Zwijndrecht voor een activiteit georganiseerd door IVN Dordrecht.
Het is een publieksexcursie, dat wil zeggen dat iedereen van harte welkom is. Je hoeft je voor deze activiteit niet aan te melden.

Johan is naast natuurgids van de IVN ook de coördinator van onze plantenwerkgroep.
In het Munnikepark tref je rondom bezoekerscentrum ’t Weetpunt een grote verzameling van inheemse en uitheemse bomen aan. Onder de exotische bomen vinden we bijvoorbeeld een zakdoekjesboom, Anna Pauwlonaboom, ginkgo, moerascypres en wilde citroen. We gaan in deze bijzondere tuin rondstruinen op zoek naar zaden die een eigenaardige vorm hebben, of vruchten waar een ‘luchtje aan zit’ en we gaan onderzoeken hoe deze zaden zich weten te verspreiden.

We verzamelen bij bezoekerscentrum ’t Weetpunt Develpad 169, 3335 AR Zwijndrecht. Er is een kleine parkeerplaats aanwezig.
De excursie start om 13.00 uur en zal tot ongeveer 15.00 uur duren.