Excursie naar het Gorzengriend o.l.v. Jaap Nispeling

 

Bever Foto Jaap Nispeling

De griend is een stukje historisch erf goed van Ridderkerk. Na de verbreding van de Noord in 1923 is het in de jaren dertig als werkverschaffings- project dit griend aangelegd. Hiertoe werden sloten gegraven en wilgenakkers aangelegd, door de bagger van de gegraven sloten op de smalle akkers te werpen. Op deze akkers werden wilgen aangeplant, dit gebeurt door in de winter kale wilgentakken in de modder te drijven. Ook nu nog wordt op deze wijze nieuwe wilgen gekweekt die op hun tijd de oude knotwilgen moeten vervangen. Er heeft zich een bijzondere flora en fauna ontwikkeld.

Beverexpert Jaap Nispeling zal deze rondleiding verzorgen. Verzamelen om 10.00 uur bij de ingang van het Gorzengriend bij Pegasus aan de Haven 24 Ridderkerk. Deelname gratis.

Aanmelden: Online reserveren of 06-14584207

[maxbutton id=”1″ ]