Bomen in de stad

Bomen in stedelijke omgeving hebben allerlei belangrijke voordelen. Uit Nederlands onderzoek blijkt dat mensen zich in een groene woonomgeving gelukkiger voelen, gezonder zijn en minder vaak ziek. Bomen verdampen vocht en zorgen voor schaduw. Daarom is het in de zomer een stuk koeler in de buurt van een boom.
Ondanks dat bomen grote voordelen hebben worden ze toch maar weinig gewaardeerd door de inwoners. Mensen klagen steen in been over die lastige bomen. Soms vallen er luizen uit de lindebomen, dan weer poepen vogels vanuit lijsterbessen en er  komt misschien ook wat hars uit naaldbomen. Het is zelfs zo erg dat bomen moeten worden gekapt doordat de bomen de stoeptegels en de tegels in de “prachtig” betegelde voortuinen omhoog drukken. Zoals in het geval van de foto.
Door het kappen van de bomen verliezen wij belangrijke ecosysteemdiensten: bomen zijn onze grootste bondgenoten tegen klimaatverandering en leefomgeving van insecten en vogels.