Bloeiende Boswilg  (of waterwilg).

Deze wilgen komen als boom voor (tot 14 meter hoog) en ook als struikvorm  voor (ongeveer 6 meter hoog). Ook wordt deze wilg als geënte treurvorm gekweekt en is als zodanig  in de handel. Deze treurvorm is vooral in kleinere tuinen goed te gebruiken. Deze wilg bloeit met vrouwelijke of mannelijke bloemen, de katjes. De bloei  is vroeg in het voorjaar (maart-april) en uitbundig. Belangrijk voor de insecten, daar er in deze periode nog weinig bloeiende planten en bomen zijn.
Zowel de mannelijke katjes als de vrouwelijke katjes geven nectar. De mannelijke katjes geven veel stuifmeel en zijn dan ook zeer belangrijk voor de honingbij ,wilde bijen en hommels.
De hommels die deze wilgenkatjes bevliegen zijn, in deze periode, vrijwel allemaal koninginnen die bezig zijn met de opbouw van hun volkje.
Daar het niet goed gaat met de bijen en hommels kunnen we deze helpen door meer van deze bomen aan te planten. En ze zijn nog mooi ook!

Foto’s  en tekst  Jan Tuin (imker)