Waarom is het Lohmanpark zo kaal?

Het Lohmanpark oogt kaal. Uit reden van veiligheid (en om op onderhoud te bezuinigen?) zijn veel van de struiken uit het park verdwenen. Dit nabij het Ridderkerks Centrum gelegen park is niet groot, maar kent weinig geborgenheid. De groene afscherming van de drukke Polierenlaan is op verschillende plaatsen de afgelopen jaren verwijderd. Om dat je al snel het hele terrein overziet ben je ook snel uitgekeken. Met de struiken verdwenen ook veel vogels uit het park. In de struiken vinden vogels beschutting, ze maken er nesten in. Bloeiende struiken zijn aantrekkelijk voor mens en dier. Ze trekken insecten aan en die net als de bessen weer voedsel zijn voor de vogels. Als er gevaar dreigt kunnen de vogels zich in de struiken verstoppen. Een groene aankleding zou dit park veel aantrekkelijker kunnen maken. Maar het plantseizoen is nog niet ten einde, de gemeente zou er nog wat aan kunnen doen!