Braakbalpluizen voor kinderen in Bibliotheek Het Kruispunt Barendrecht

20 juni Braakbalpluizen voor kinderen in Bibliotheek Het Kruispunt van 14:00 – 17.00 uur.

Deze activiteit is volgeboekt.

Braakbal Pluizen

Een uil eet o.a. muizen. Hij eet ze met huid en haar op! Hun maag kan de botjes en haren niet goed verteren, daarom spuugt de uil deze als bal (braakbal) uit. Als je de braakbal uit elkaar pluist, kom je de schedeltjes en botjes van muizen tegen. Spannend!

Heb je wel eens een braakbal in het echt gezien? Zo’n bal vol botresten, die de uil uitspuugt als hij een muis heeft gegeten? Nee dat is niet vies, heel interessant juist! En uitpluizen is nog leuker. Geloof je het niet? Je kunt het zelf bij ons komen uitproberen. Je maakt kennis met een uil en hoort hoe die jaagt en en eet. Uilen eten natuurlijk het liefst muizen. Welke, dat leer je door echte braakballen te onderzoeken. Met een zoekkaart benoem je de skeletonderdelen die je hebt uitgeplozen. Je kunt ook een vergelijking maken van de botjes van een muis en de botten in een menselijk lichaam. Er zijn verschillende soorten muizen. Aan hun gebit kun je zien tot welke soort ze horen. Hun kiesjes zijn zó klein dat je daarbij een microscoop mag gebruiken.