Braakballen pluizen op de Kleine Duiker

Braakballen, jakkes!

Hoe raken vogels de onverteerbare delen van hun prooi kwijt? Nooit via de achterkant, via poepen. Ooit een vogelpoep gezien met b.v. dekschildjes van kevers erin of een mollenvachtje? Nee. In hun maag vormen zich knoedels, ballen van haren, tandjes, kaakjes, veren, nagels, botjes. Die ballen verlaten de vogel aan de voorkant. Als de vogels ergens rusten, bijvoorbeeld op een tak of bij de nestkast, om zich te poetsen en andere lichamelijke orde op zaken stellen, dan hoort daarbij dat ze de onverteerbare prooiresten uitbraken. Onder de rustplek vind je, als je geluk hebt, pluizige balletjes die duidelijk aan de buitenkant haren en veren bevatten. Bij nadere beschouwing en met wat gepluk vind je er schedeltjes en al die andere onverteerbare zaken in terug. En dat is niet zomaar merkwaardig maar ook belangrijk! De kans is vrij groot dat de prooi waar die resten toe behoren, in de (wijde) omgeving van de rustplek is gevangen en verorberd. En je kan aan tandjes en kaakjes en schedeltjes zien om welke prooidieren het gaat. Je komt op die manier te weten wat er leeft (leefde) in het gebied.

Braakbalpluizen op de Kleine Duiker volgens de formule ‘Muizen en Pluizen’; 2 groepen:14:00 – 15:15 uur en 15:30 – 16:45 uur;
Aanmelden via het contactformulier hieronder of 06-10701391

    (verplicht)